Göd város honlapjára tegnap 14:37 órai dátummal felkerült ez a dokumentum a környezeti hatósági eljárás megindulásáról. Érdemes végigfutni, mindössze két oldal.
Holnap, szeptember 15-én lesz délelőtt tíz órakor a megbeszélés a Városházán, erről az EU által finanszírozott beruházásról, mely a hajózhatóság javítását tűzte ki célul a Dunán.
Szeptember 16-án délután 5-kor lesz egy Városfejlesztési Bizottsági ülés, melyen ez a téma is szóba kerül. Aki éppen ráér menjen el, főleg ha még Gödön is lakik, és jelent számára valamit a Duna, mint élő folyó.
Október 19-én, tehát a 3 hónapos határidő lejárta UTÁN közmeghallgatás lesz a témáról a Városházán délután 2 órakor, gondolom azért ekkor, mert ez a hétköznap déli időpont legtöbbünknek alkalmas lesz... Ekkor már valószínűleg a kész tényekkel fognak szembesülni az érdeklődők.
Az érintett területek térképen:
A kotrás területe Göd, Dunakeszi és Sződliget-Horány határán. A kotrás paraméterei:
Hossz: 1785 m
Szélesség: 150-180 m
Kotrás által érintett terület: cca. 29 ha
Kotrás átlagos mélysége: 40-60 cm
Kotrás maximális mélysége: 95 cm
Kotrás anyagmennyisége: 53000-73000 köbméter
A lerakásra szánt terület Vácott a Torda-szigeteknél.
A depónia hossza: 700 m
A depónia szélessége: 140-150 m
Depónia területe: cca. 10 ha
A lerakott anyagmennyiség: 53000-73000 köbméter
Depónia magassága: A Gödön kitermelt anyag magasságának háromszorosa, 120-180 cm
Erre valószínűleg még rájön a Sződligetnél kikotort anyagmennyiség.
a váci depónia milyen céllal készül?
VálaszTörlésKedves Bozót Lajos!
VálaszTörlésAz ottani illegális kavicskitermelés nyomán létrejött "gödörbe" fogják lerakni a gödi és sződligeti gázló kotrásából származó anyagot. Érdemes elolvasni a jobb oldalon, a fontosabb honlapok címszó alatti Duna hajózhatóság projekt oldalt, ott ha jól emlékszem részletesebb leírás található az elvégzendő kotrási munkálatokról.